Breitler Jeger 8 x 26
kr1,479.00
eitler Jeger er en allsidig vanntett kikkert for jakt og friluft.
Kikkerthuset er i magnesium og er gummiarmert for å gi et godt grep. Den har senterfokusering, er vanntett, duggfri og nitrogenfylt.
Optikken er skarp med BAK-4 prismer og alle linser er antirefleksbehandlet (FMC), noe som gir et lyssterkt og kontrastrikt bilde med kant-til-kant klarhet.
Med uttrekkbare okularringer er den også godt egnet for brillebrukere.
2 på lager
Omtaler (0)
Bli den første til å omtale «Breitler Jeger 8 x 26»
Du må være logget inn for å legge inn en omtale.
Frakt & Levering
Frakt & Levering
Vi sender til hele Norge med Bring så raskt som mulig etter bestilling. Varene kan også hentes i vår butikk i Ålesund!
Priser
Vi har fast frakt på 99kr.
Uavhentede pakker blir refundert, og kunde blir belastet gebyr på 199 kr. Frakt refunderes ikke.
Relaterte produkter
Breitler Alaska 10×50 WP
kr2,799.00
Breitler Alaska 10×50 er en god all-round kikkert.
Vanntett, duggfri og nitrogenfylt. Bak-4 prismer og fully-multicoated optikk. Justerbare okularringer. Ypperlig for brillebrukere. Kraftig gummiarmering og hus i metall. Mulighet for feste på stativ. Stort synsfelt og 5 års garanti.
Leveres med veske, støvklut, linsedeksel og nakkestropp.
Vekt 876 g
Dimensjoner 162 × 131 × 57 mm
Forstørrelse (x)
10
Objektiv diameter / lysåpning (mm)
50
Prismer
BAK4
Vanntett
Ja
Nitrogenfylt
Ja
Fokustype
Senter
Synsfelt v/ 1000m (m)
101
Linsebeskyttelse
Ja
Utgangspupill (mm)
5,2
Stativfeste
Ja
Nærfokus (m)
2,5
Garanti (år)
5
Produsent
Breitler
Synsfelt i grader (°)
5,8
BREITLER PANTER 20-60×80 45.GR. SPOTTINGSCOPE
kr3,999.00
Et hendig spottingscope med variabel forstørrelse fra 20x til 60x, og et objektiv med 80mm diameter.
Ypperlig til observasjon på land og sjø, studere fugleliv og dyreliv. Enkel i bruk og lett å ta med. Må brukes på stativ.
Kikkerten leveres med bæreveske og 5 års garanti.
Vekt 1100 g
Dimensjoner 430 × 90 × 165 mm
Produsent
Breitler
Variabel forstørrelse (x)
20-60
Objektiv diameter / lysåpning (mm)
80
Innsyn
45°
Prismer
BAK4
Variabelt synsfelt (m)
31,5-16
Variabel utgangspupill (mm)
4-1,3
Nærfokus (m)
6
Øyeavstand (mm)
14
Vanntett
IPX7
Nitrogenfylt
Ja
Duggfri
Ja
Variabelt synsfelt i grader (°)
1,8-0,9
Garanti (år)
5
Breitler Vega 7 x 50 gul
kr1,899.00
Breitler Zero 8×25
kr999.00
Breitler Zero er en praktisk og kompakt foldbar kikkert med høy optisk og mekanisk kvalitet.
Vanntett, duggfri og nitrogenfylt. BAK-4 prismer, fully-multicoated optikk. Har «Twist-Up»-okularringer i metall som gjør den ypperlig også for brillebrukere.
Innhold i esken:
Kikkert
Veske
Støvklut
Linsedeksel
Nakkestropp
Focus Discover 10×42
kr2,999.00
Focus Discover-kikkertene er også støtsikre og naturligvis vanntette. Okularene med hele 25mm i diameter gjør de behagelig å se i, både med og uten briller.
8x42 | 10x50 har en toppunktsavstand på hele 21mm, og 8x32 | 10x42 | 12x50 kommer ikke langt etter med sine 18mm, noe som gjør serien best i klassen. Kikkertene egner seg meget godt til både fugletitting og jakt. De har stort synsfelt - hele 138m ved 1000m avstand for 8x32 modellen (7.9°) - hvilket gjør det enkelt å finne og følge objekter.
Discover-serien har fasekorrigert optikk for fargekorrekt bildegjengivelse, samt flerlags antirefleksbehandling på samtlige glassoverflater. Den påkostede antirefleksbehandlingen og høykvalitets BaK-4 prismer gir kikkertene en skarphet og glans som normalt bare finnes i betydelig dyrere modeller.
8x32 – En fantastisk smidig allroundkikkert som til tross for sin lave vekt på bare 548g har meget god optisk ytelse og et synsfelt på hele 7.9°.
8x42 | 10x42 – Passer like godt for jegere, fugletittere og naturelskere av alle slag, med en lysstyrke som fungerer til både daggry og skumring.
10x50 | 12x50 – Kikkerter med høy forstørrelse for de små detaljene eller de lange avstandene. Med en frontlinse på hele 50mm er de lyssterke til tross for sin høye forstørrelsesgrad.
Focus Junior 6×21, grønn
kr379.00
Kikkerten er spesielt utformet med et hengselledd for stabilitet, og er tilpasset en øyeavstand mellom 50 – 63mm. Stort fokuseringshjul gjør det lett å justere skarpheten, og antirefleksbehandlingen gir et klarere bilde. Gummidekselet beskytter mot støt og slag, og gir også et sikrere grep slik at du ikke mister kikkerten.
6x forstørrelse gir et rolig bilde slik at du lettere finner fuglene eller elgen. Kikkerten leveres med belteetui og nakkerem.
Sky-Watcher Mercury 705 70 mm refraktor inkl. stativ
kr3,799.00
Med de rimelige Mercury refraktor teleskopene fra Sky-Watcher kan du ta dine første steg inn i astronomiens fantastiske verden.
De er bra utstyrt, både for astronomiske og terrestriale observasjoner. Selv om de er fysisk sammenlignbare med mange andre teleskoper på marked, så er disse utstyr med et overlegent 1.25” øyestykke som er spesielt utvalgt for å gi en bedre praktisk forstørrelse og synsopplevelse. Sky-Watcher sine Capricon modeller er også et ypperlig valg for den mer seriøse nybegynneren.
Egenskaper:
Red Dot Finder
45° Erect Image Diagonal 1.25”
AZ3 Deluxe Alt-Azimuth montasje
Aluminiums tripod med tilbehørshylle
36% mer lyssamling enn 60 mm
INFORMASJON PÅ ENGELSK
Magnifications (with eyepieces supplied): x20 & x50
Highest Practical Power (Potential): x140
Objective Lens Diameter: 70mm
Telescope Focal Length: 500mm (f/7.14)
Eyepieces Supplied (1.25"): 10mm & 25mm
Red Dot Finder
45º Erect Image Diagonal 1.25"
AZ3 Deluxe Alt-Azimuth Mount
Aluminium Tripod with Accessory Tray
Tube material: Aluminium
36% more Light Gathering than 60mm
Omtaler
Det er ingen omtaler ennå.