BREITLER PANTER 20-60×60 45.GR. SPOTTINGSCOPE
kr2,200.00
Et hendig spottingscope med variabel forstørrelse fra 20x til 60x, og et objektiv med 60mm diameter
Kikkerten leveres med bæreveske og 5 års garanti.
1 på lager
Produktnummer:
7090032782985
Kategorier: Kikkert, Spottingscope
Frakt & Levering
Frakt & Levering
Vi sender til hele Norge med Bring så raskt som mulig etter bestilling. Varene kan også hentes i vår butikk i Ålesund!
Priser
Vi har fast frakt på 129kr.
Uavhentede pakker blir refundert, og kunde blir belastet gebyr på 199 kr. Frakt refunderes ikke.
Relaterte produkter
Barr&Stroud Sprite mini 8×25
kr950.00
Det ultrakompakte Barr & Stroud 8×25 Sprite Mini monokularet er designet for den plassbevisste friluftsentusiasten eller fuglekikkeren.
Barr & Stroud Sprite Mini har optisk ytelse lik eller bedre enn noen konkurrents sammenlignbare produktlinje, og er vanntett og har en robust gummiert konstruksjon for mange års bruk. Designet for å brukes med en hånd. Den har en mykt Twist-up-gummiokular som gjør at monokularet kan brukes med eller uten briller uten å skade dem. Alle Sprite Mini monokular har BaK-4 prismer og fully multicoated linser for å gi optisk ytelse som er lik eller bedre enn noe annet i sin klasse.
Alle Sprite Mini monokularet er produsert av lett polykarbonat som reduserer totalvekten og gjør den ekstremt robust og holdbar.
Produktet er vanntett og nitrogenfylt for å sikre mange års bruk. Sprite Mini monokularet leveres med et etui.
Vekt 160 g
Dimensjoner 112 × 55 × 37 mm
Produsent
Barr & Stroud
Forstørrelse (x)
8
Objektiv diameter / lysåpning (mm)
25
Synsfelt v/ 1000m (m)
122
Nærfokus (m)
5
Øyeavstand (mm)
14,5
Utgangspupill (mm)
3,12
Vanntett
Ja
Nitrogenfylt
Ja
Linse coating
FMC (Fully Multicoated)
Prismer
BaK4
Materiale
Polykarbonat
Stativfeste
Nei
Breitler Alaska 8×42 WP
kr1,999.00
Breitler Alaska 8x42 er den perfekte jaktkikkert. Vanntett, duggfri og nitrogenfylt. Bak-4 prismer og fully-multicoated optikk. „Twist-Up“ okularringer Kraftig gummiarmering og helstøpt hus i metall. Nærfokus under 2m. Stort synsfelt. Ypperlig for brillebrukere. Inkludert veske og rem. 5 års garanti.
Spesifikasjoner:
Forstørrelse, x 8
Objektiv linsediameter, med mer 42
Prisme type Bak-4
Vanntett Ja
Nitrogenfylt Ja
Fokus type Center
Synsfelt, grader -
Synsfelt v/1000m, m 129
Linsebeskyttelse: Ja
Øyeavstand, mm 17,5
Utganspupill, mm 5,25
Relativ lysstyrke 27,56
Nærfokus, m 2
Stativfeste Nei
Dimensjoner 140x130x55
Vekt (g): 666
Breitler Arctic 8×32
kr2,699.00
Breitler Arctic er en kikkert i kompakt størrelse perfekt for folk i farten. Denne kikkerten er perfekt for eksempel til jakt, med sitt store synsfelt på hele 132m /1000m. Kikkerten er utstyrt med Bak-4 prismer, ED optikk som er fasekorrigert og antirefleksbehandlet. Fasekorrigert ED-optikk gir kikkerten bedre optiske kvaliteter med skarpere og mer fargerikt bilde samt høyere kontrast og bedre lystransmisjon. Kikkerten er selvfølgelig vanntett, duggfri og nitrogenfylt. Justerbare okularringer gjør at kikkerter er ypperlig for brillebrukere. 10 års garanti. Leveres med polstret corduraveske samt ekstra bred nakkestropp.
Spesifikasjoner:
Forstørrelse: 8x
Objektiv linsediameter: 32 mm
Prisme type: Bak-4
Vanntett: Ja
Nitrogenfylt: Ja
Synsfelt v/1000m, m 132
Fasekorrigert: Ja
ED optikk: Ja
Nærfokus: 1,5 m
Stativfeste : Nei
Dimensjoner: 109x11x41
Vekt :350g
Breitler Blue WP 7×50
kr2,499.00
Breitler Blue 7×50 er en vanntett, duggfri og nitrogenfylt båtkikkert.
Gummiarmert kikkert i helstøpt hus av metall. Alle mekaniske deler i slitesterkt metall. Brukervennlig senterfokus. Alle optiske overflater har flere lag med antirefleksbehandling for best mulig lysgjennomgang. Stort synsfelt på hele 137 meter ved 1000m gjør at den er behagelig å bruke og lett å holde rolig.
5 års garanti.
Forstørrelse (x)
7
Objektiv diameter / lysåpning (mm)
50
Prismer
BAK4
Vanntett
Ja
Nitrogenfylt
Ja
Fokustype
Senter
Synsfelt v/ 1000m (m)
137
Linsebeskyttelse
Ja
Garanti (år)
5
Produsent
Breitler
Breitler Zero 8×25
kr1,199.00
Breitler Zero er en praktisk og kompakt foldbar kikkert med høy optisk og mekanisk kvalitet.
Vanntett, duggfri og nitrogenfylt. BAK-4 prismer, fully-multicoated optikk. Har «Twist-Up»-okularringer i metall som gjør den ypperlig også for brillebrukere.
Innhold i esken:
Kikkert
Veske
Støvklut
Linsedeksel
Nakkestropp
Kowa TSN-663M Prominar 20-60×66
kr15,790.00
Disse høyytelsesmodellene har en perfekt kombinasjon av kompakthet og høy optisk ytelse. TSN-663M oppfyller behovene til de aller fleste brukere fra fugletittere til forskere.
XD objektivet gir ekstra lav forvrengning og minimerer kromatisk aberrasjon, noe som gir et skarpt og fargekorrekt bilde.
KR belegget beskytter linsene mot støv og annet som kan feste seg på linsene ved normal bruk. Hvis man uheldigvis har kommet borti linsen, kan fingeravtrykk eller olje lett fjernes ved rengjøring.
MC belegg på alle linser og prismer, og beskyttelsesglass med flerlags antirefleksbehandling som garanterer skarpe klare bilder over hele synsfeltet.
WP konstruksjonen TSN-663M er nitrogenfylt, noe som hindrer kondens eller vann i å trenge inn i spottingscopet.
Spesifikasjoner
Type glass
XD
Optisk "Coating"
KR Coating, FMC
Vanntett
Ja
Objektivdiameter (mm)
66 mm
Nærfokus (m)
6 m
Dimensjoner (DxBxH) (mm)
90 x 140 x 311 mm
Bruksområde
Birdwatch
Vekt (gr)
1040 g
Garanti (år)
10 år
